Uncategorized

Zdravé opaľovanie – výhody opaľovania

Zásady zdravého opaľovania

V našom článku sme pre vás pripravili niekoľko pozitívnych prínosov opaľovania sa. Nezabúdajte však, že prvým krokom je vždy voľba správneho ochranného prípravku, ktorý vám zabezpečí dostatočnú ochranu pred škodlivými lúčmi a zdravé opaľovanie.

 

Získavanie vitamínu D

Slnečné žiarenie je jedným zo spôsobov, ako získať dostatok vitamínu D, ktorý je dôležitý pre správnu funkciu kostí, imunitného systému a mnohých ďalších telesných procesov. Pri opaľovaní dochádza k tvorbe vitamínu D v našom organizme, čo môže mať pozitívny vplyv na naše zdravie.

 

Zdravé opaľovanie prináša zlepšenie nálady

Slnečné žiarenie stimuluje tvorbu hormónu serotonínu, ktorý je spojený so zlepšením nálady a znížením príznakov depresie. Opaľovanie a vystavenie sa slnečnému svetlu môže teda mať pozitívny vplyv na psychické zdravie a celkový pocit blaha.

 

Regulácia spánku

Vystavovanie sa slnečnému svetlu, najmä ráno, môže pomôcť pri regulácii nášho biologického systému a zlepšení kvality spánku. Slnečné svetlo podporuje optimálny spánok a bdenie.

 

Zvýšenie energie

Slnečné žiarenie môže tiež stimulovať naše telo a poskytnúť prírodný zdroj energie. Vystavenie sa slnku môže pomôcť zvýšiť energiu a vitalitu.

 

Liečba kožných problémov zdravým opaľovaním

Pri niektorých kožných problémoch, ako je napríklad akné, ekzém a psoriáza, môže slnečné žiarenie pomôcť pri liečbe. UV žiarenie má protizápalové a antimikrobiálne účinky, ktoré môžu pomôcť zmierniť príznaky týchto kožných problémov.

 

Zhrnutie

Je však dôležité zdôrazniť, že zdravé opaľovanie zahŕňa aj dodržiavanie správnych opaľovacích návykov a primeranú ochranu pokožky pred škodlivým slnečným žiarením. Nadmerné opaľovanie a spálenie pokožky môžu mať negatívne účinky a zvyšovať riziko vzniku kožných ochorení a rakoviny kože. Preto je dôležite chrániť sa počas opaľovania. Starajte sa o vašu pokožku komplexne, čiže aj po opaľovaní, čo vám prinesie zdravšiu pokožku a hlavne zdravšie opaľovanie.

Australian Gold Hemp Nation Kiwi and Cactus Water

36,50 
VLASTNOSTI
  • Hydratačný komplex z konopného oleja
  • Zmes proti starnutiu s mikroguľôčkami
  • Kiwi a kaktusová voda
  • Mikrobióm Balancer
  • Bez pridaných parabénov alebo farbív
  • Bez THC
  • Vegan
  • Vôňa: Kiwi & Kaktusová voda

Australian Gold Hemp Nation Wild Berries & Lavender – krém po opaľovaní

36,50 
Charakteristika produktu:
  • Predlžovač Opálenia s Olejom zo Semien Konope • Neobsahuje THC, Sulfát a Parabén • Vôňa: Divoké Bobule & Levanduľa, s podtónom Jazmínu a Vanilky
Vlastnosti produktu: Divoké Bobule & Levanduľa: Bobule Maqui, Čučoriedka a Levanduľa spolupracujú, aby vyživovali, zmierňovali zápal a upokojovali pre pokojnú a žiarivú pokožku NeverFade™ Tattoo Technológia: Patentované zložky pomáhajú zvlhčovať a hydratovať pre živé atramentové farby a farbu, ktorá zostáva oveľa dlhšie Hydratačný Komplex: Zmes Čistého Oleja zo Semien Konope a ďalších zložiek zvlhčujúcich pokožku, ktoré sa rýchlo absorbujú a okamžite hydratujú, pokožku zanechávajú na dotyk jemnú Zmes HydraRich™: Neprekonateľná zvlhčujúca zmes, ktorá hydratuje a zaisťuje pokožke vlhkosť Age Defying Blend: Nadmerne nabité spojenie Vitamínov E a B5 ponúka prirodzenú ochranu pred známkami starnutia

Australian Gold SPF15 Lotion

17,95 
Krém na opaľovanie proti spáleniu na slnku s ochranným faktorom.

Australian Gold SPF30 spray gel with bronzer

24,00 
Vode odolný. Ponúka vynikajúcu ochranu pri kúpaní / plávaní. Vyvinutý z Z-Cote® (zinc oxide). Ponúka široké spektrum ochrany, blokuje UVA tak aj UVB lúče. Obsahuje Olivový olej, Aloe Vera, Slnečnicový extrakt, Panthenol a Vitamín E pre hydratáciu a starostlivosť o pokožku.