Krém na opaľovanie podľa typu pokožky

Ako zvoliť správny krém na opaľovanie podľa typu pokožky?

australian-gold-opalovaci-krem

Krém na opaľovanie a jeho dôležitosť

Krém na opaľovanie je pre mnohých z nás kľúčovým prípravkom v lete. Pomáha chrániť našu pokožku pred škodlivým UV žiarením a predchádza spáleniu, vysušeniu a predčasnému starnutiu.

Avšak, nie každý krém na opaľovanie je vhodný pre každý typ pleti. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky a ochrániť svoju pokožku, musíte si vybrať správny krém na opaľovanie podľa typu svojej pokožky.

 

australian gold opaľovací krém

Svetlá, alebo citlivá pokožka

Ak máte svetlú pokožku, vyberte si krém s vysokým ochranným faktorom (SPF). SPF 30 alebo vyšší je ideálny, pretože poskytuje silnú ochranu proti UV žiareniu.

Ak máte citlivú pleť, zvoľte produkty s nízkou koncentráciou chemikálií, ktoré môžu dráždiť vašu pokožku. Vyberte si skôr krém na opaľovanie s prírodnými zložkami, ktoré pomáhajú udržiavať pokožku hydratovanú a zdravú.

 

Tmavá pokožka

Ak máte tmavú pokožku, môžete si dovoliť použiť krém s nižším ochranným faktorom (SPF), pretože vaša pokožka je menej náchylná na spálenie. Vyberte si krém s hydratačnými zložkami, vďaka ktorému bude vaša pokožka zdravá a hydratovaná.

 

Opaľovací krém na mastnú pokožku

Mastná pleť je charakteristická nadmernou produkciou oleja a mazov, čo môže spôsobiť lesklý vzhľad a akné. Ak máte mastnú pokožku, vyberte si krém s ľahkou textúrou, ktorý nebude upchávať vaše póry a nezanechá mastný film na vašej pokožke.

 

Opaľovací krém na suchú pokožku

Na druhej strane, suchá pleť je charakteristická nedostatkom oleja a mazov, čo môže spôsobiť vysušenie pokožky. Ak máte suchú pokožku, vyberte si krém s hydratačnými zložkami, ktorý pomáha udržiavať vašu pokožku hydratovanú a vyživenú.

 

krem-na-opalovanie

Zhrnutie

Pre svetlú pokožku voľte opaľovacie krémy s vyšším faktorom (SPF) a pre tmavú pokožku s nižším.

Pokiaľ máte mastný typ pleti odporúčame vám používať prípravky s ľahkou textúrou a ak máte suchý typ pleti zvoľte prípravok, ktorý bude vašu pleť hydratovať a vyživovať.

Výber vhodného krému na opaľovanie je kľúčom k zdravej pokožke a ku krásnemu opáleniu.