8 tipov pri opaľovaní

Opaľovanie – 8 tipov proti starnutiu pokožky

žena v strednom veku, ktorá si chráni pokožku pred UV

Slnko je nádherným zdrojom života na Zemi, ale pri nadmernom vystavení a opaľovaní môže mať negatívne účinky na našu pleť. Už dlhé roky sa hovorí o škodlivých účinkoch slnečného žiarenia, a o následnom starnutí pokožky. Avšak existuje mnoho spôsobov, ako minimalizovať tieto negatívne účinky a udržať svoju pleť zdravú a mladistvú.

Pri opaľovaní si dávajte pozor na…

Jedným z hlavných faktorov, ktoré prispievajú k poškodeniu pokožky slnkom, je ultrafialové (UV) žiarenie. Toto žiarenie spôsobuje tvorbu voľných radikálov, ktoré poškodzujú kolagén a elastín, dôležité proteíny v pokožke, čím prispievajú k tvorbe vrások a strate elasticity. Okrem toho môže slnečné žiarenie spôsobiť aj pigmentáciu, alebo vznik jemných červených cievok.

8 tipov pri opaľovaní pre zdravú pokožku

Je dôležité venovať osobitnú pozornosť ochrane pokožky pred slnkom a minimalizovať jeho negatívne účinky. Tu je niekoľko užitočných tipov, ako to dosiahnuť:

  1. Kvalitný ochranný krém

Používajte kvalitný ochranný krém so slnečným faktorom (SPF): Vyberte si krém s dostatočne vysokým SPF, ktorý ochráni pokožku pred škodlivým UV žiarením. Nanášajte ho pravidelne, aj keď je oblačno alebo ste v tieni.

  1. Ochranný krém na miesta, ktoré často zabúdame

Ochranný krém nanášajte aj na ľahko zabudnuteľné miesta. Mnoho ľudí zabúda aplikovať ochranný krém na miesta ako uši, krk a chodidlá. Tieto oblasti sú vystavené slnečnému žiareniu a ich ochrana je rovnako dôležitá ako ochrana tváre a tela.

  1. Ochranné oblečenie

Noste ochranné oblečenie. Keď sa plánujete dlhšie zdržiavať na slnku, noste oblečenie, ktoré zakrýva vašu pokožku. Uprednostnite dlhé rukávy a nohavice z ľahkých a vzdušných materiálov, ktoré vám poskytnú ochranu pred slnečným žiarením.

  1. Nezabúdajte ani na slnečné okuliare a šiltovku

Okuliare s UV ochranou pomáhajú chrániť vaše oči pred škodlivým slnečným žiarením a zabránia tvorbe jemných vrások okolo očí. Šiltovka vám poskytne ďalšiu ochranu pre tvár a oči pred priamym slnečným žiarením.

  1. Najintenzívnejšie hodiny vynechajte

Zdržujte sa v tieni počas najintenzívnejších hodín slnečného žiarenia. V období od 11:00 do 14:00 hodiny je slnečné žiarenie najintenzívnejšie. Pokúste sa minimalizovať pobyt na priamom slnku počas týchto hodín a zvoľte tienisté miesto.

  1. Pri opaľovaní pite dostatok tekutín

Udržujte si dostatočnú hydratáciu. Pitie dostatočného množstva vody je dôležité pre zdravie pokožky. Pomáha udržiavať ju hydratovanú a pružnú, čo môže minimalizovať prejavy starnutia. Hydratujte svoje telo rovnako ako aj z vnútra tak aj z vonka. Krémy po opaľovaní dodajú vašej pokožke dostatočnú hydratáciu pre ešte intenzívnejší účinok.

  1. Kozmetika s ochranným faktorom

Používajte kozmetiku s ochranným faktorom. Vyhľadajte kozmetické výrobky, ako napríklad make-up alebo pleťové krémy, ktoré obsahujú ochranné filtre proti UV žiareniu. Tieto produkty poskytujú dodatočnú ochranu a zároveň vám umožňujú vychutnávať make-up a starostlivosť o pleť zároveň.

  1. Regulárna návšteva dermatológa

Preventívne prehliadky u dermatológa sú dôležité pre skoré odhalenie a liečbu prípadných kožných problémov. Odborník vám môže poskytnúť individuálnu radu a určiť najlepší režim starostlivosti o pleť na základe vašich jedinečných potrieb.

Komplexná starostlivosť po celý rok

Pamätajte si, že starostlivosť o pokožku by nemala byť obmedzená len na leto. Aj v zimných mesiacoch je dôležité chrániť pokožku pred slnečným žiarením a používať ochranné prostriedky. Pravidelná starostlivosť a ochrana sú kľúčovými faktormi v boji proti starnutiu pokožky, a pomôžu vám udržať pleť zdravú a krásnu po celý rok.

Australian Gold SPF15 Lotion

17,95 
Krém na opaľovanie proti spáleniu na slnku s ochranným faktorom.

Australian Gold SPF30 spray gel with bronzer

24,00 
Vode odolný. Ponúka vynikajúcu ochranu pri kúpaní / plávaní. Vyvinutý z Z-Cote® (zinc oxide). Ponúka široké spektrum ochrany, blokuje UVA tak aj UVB lúče. Obsahuje Olivový olej, Aloe Vera, Slnečnicový extrakt, Panthenol a Vitamín E pre hydratáciu a starostlivosť o pokožku.

Australian Gold SPF50 spray gel with bronzer

24,00 
Vode odolný. Ponúka vynikajúcu ochranu pri kúpaní / plávaní. Vyvinutý z Z-Cote® (zinc oxide). Ponúka široké spektrum ochrany, blokuje UVA tak aj UVB lúče. Obsahuje Olivový olej, Aloe Vera, Slnečnicový extrakt, Panthenol a Vitamín E pre hydratáciu a starostlivosť o pokožku.